Home » بررسی نرم افزار » بهترین مرورگر اندروید :CM ,Dolphin و Chrome کدام بهتر است؟

بهترین مرورگر اندروید :CM ,Dolphin و Chrome کدام بهتر است؟


 
هنگامیکه گوشی های هوشمند رفته رفته بر بازار تسلط پیدا کردند و اکثر میزان فروش گوشی های موبایل را به خود اختصاص دادند میزان وبگردی و استفاده از اینترنت با استفاده از موبایل ها و تبلت ها رشد چشمگیری کرد.
از این رو کمپانی های مختلف در صدد ارائه و توسعه مرورگر های گوشی های هوشمند گشتند تا سهمی از این بازار بزرگ و رو به رشد را بگیرند.
امروز قصد داریم ۳ مرورگر از برترین مرورگرهای ارائه شده برای سیستم عامل اندروید را در مقابل هم قرار دهیم و از نظر ظاهر ، سرعت و امکانات آنها را مقایسه کنیم تا بهترین آنها را برگزینیم.
 

با ما همراه باشید.
 

ظاهر و اینترفیس:

Cm: مرورگر cm یک مرورگر فوق العاده کم حجم هستش.در واقع مهمترین ویژگی این مرورگر سبک بودن اون هستش.Cm از نظر ظاهری ساده بوده و اون حس سبکی رو القا میکنه.در صفحه اول میتونید سایتهای مورد علاقتون رو قرار بدید.قسمت مدیریت تب ها هم خوب کار میکنه و در قسمت سمت چپ-پایین قرار داره.دسترسی به تنظیمات ،دانلود ها و بوکمارک ها هم راحت هستش.
امتیاز در این بخش : ۴٫۵

Dolphin: مرورگر دولفین ظاهری به مراتب بهتر از دو مرورگر دیگه داره و بیشترین امتیاز رو در این بخش میگیره.در صفحه نخست دلفین هم میتونید سایتهایی که بیشترین استفاده از اونا رو دارید قرار بدید.
از قسمت سمت راست-بالا میتونید به کنترل پنل و تنظیمات دسترسی پیدا کنید و از قسمت سمت چپ-بالا به قسمت بوکمارک ها دست پیدا کنید.
مدیریت تب ها هم کار راحتی است و مانند cm قسمت جداگانه ای نداره و در هر صفحه ای که باشید میتونید تب ها را کنترل کنید.ضمنا دلفین از Gesture های حرکتی هم پشتیبانی میکنه و میتونید با مشخص کردن  Gesture ها از اونها استفاده کنید.
امتیاز در این بخش : ۴٫۶


 

صفحه نخست (Chrome , Dolphin , Cm)

 
Chrome: کروم ظاهر ساده ای داره و بهتره بگیم ساده ترین ظاهر رو داره.در صفحه اول سایتهای بازدید شده رو مشاهده میکنید و از پایین صفحه میتونید به History و بوکمارک ها دسترسی پیدا کنید.
از قسمت چپ-بالا هم به قسمت تنظیمات می رسید.مدیریت تبها هم مثل مرورگر دلفین راحت هستش.با کشیدن انگشت از بالا به پایین هم صفحه رفرش خواهد شد.
امتیاز در این بخش : ۴٫۴

 

قسمت تنظیمات و کنترل پنل (Chrome , Dolphin , Cm)

 

سرعت:

سرعت یک مرورگر از مهم ترین فاکتورهای کاربران هستش.ما سرعت رو از دو جنبه بررسی کردیم: یکی از نظر بنچمارک ها و دیگری در دنیای واقعی و بارگذاری سایتها.

لازم به ذکر هست که آزمایشات با گوشی one M7 که از اندروید ۴٫۴٫۳ استفاده میکرد و به یک Wi-Fi network پایدار با شرایط یکسان متصل بود ،گرفته شده اند.

نتایج بنچمارک ها رو در گراف های روبرو میتوانید مشاهده کنید : (اعداد تست های Sunspider و Kraken بر حسب میلی ثانیه)

 
همینطور که مشاهده میکنید در مجموع ۳ تست مرورگر کروم بهتر از دو مرورگر دیگر عمل میکند و Cm در جایگاه دوم می ایستد و Dolphin در رتبه آخر قرار میگیرد. البته اختلاف Cm و کروم خیلی کم است و اگر Cm در تست HTML بهتر عمل میکرد میتوانست کروم را شکست دهد. حال در دنیای واقعی سرعت بارگذاری صفحات را امتحان میکنیم.این ۳ سایت را در حالت مشاهده به صورت موبایل و دستکتاپ به مرتبه ۳ بار بارگذاری میکنیم و زمان ها را به طور میانگین از این ۳ بار آزمایش ثبت میکنیم.نتایج زیر به دست می آید.(اعداد نمودار زمان بارگذاری هر سایت بر حسب ثانیه را نشان میدهد)
 

نتایج باز هم برتری کروم بر دیگر مرورگر ها را نشان میدهد.Cm دوم می شود و دلفین با اختلاف نسبتا زیادی سوم می شود.

پس در کل میتوان نتیجه گیری نمود مرورگر کروم سرعت بارگذاری بهتری دارد.Cm با اختلاف ناچیزی از کروم میبازد و دلفین در این مسابقه سرعت آخر می شود.

امتیازات این بخش:
Cm : 4.6 , Chrome : 4.7 , Dolphin : 4.3


امکانات:

Cm : مرورگر cm مرورگر کم حجمی است و از نظر امکانات در پس دو مرورگر دیگر قرار میگیرد.مهم ترین نقص این مرورگر عدم پشتیبانی از فلش است.
دانلود منیجر این مرورگر چندان کارساز نیست اما ویدیو پلیر آن عملکرد خوبی دارد.
import کردن بوکمارک ها هم فقط از بوکمارک کروم قابل انجام است.
امتیاز در این بخش : ۴٫۴

Dolphin : همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دلفین یکی از پر امکانات ترین مرورگر هاست که از Add on هم پشتیبانی میکند.
دانلود منیجر دلفین خیلی خوب عمل کرد و ویدیو پلیر آن هم از بقیه بهتر به نظر میرسید.
import کردن بوکمارک ها هم در آن به انواع و اقسام روش ها امکانپذیر است و طیف وسیعی را پوشش میدهد.
امتیاز در این بخش : ۴٫۷

Chrome: با آن حجم زیاد کروم انتظار بیشتری از آن داشتیم.کروم در واقع امکانات متوسطی دارد.اما در کل کار راه انداز است.
در بخش ویدیو پلیر خوب عمل میکرد اما دانلود منیجر خاصی نداشت.
اما مهم ترین حُسن کروم امکان همگام سازی بوکمارک ها با مروگر کروم کامپیوتر شماست.در واقع این ویژگی امکان داشتن مرورگری با اطلاعات مشابه اطلاعات کامپیوترتان که ذخیره داشته اید را به شما میدهد.
امتیاز در این بخش : ۴٫۵
 

امکانات پشتیبانی شده

 

نتیجه گیری:

مقایسه در اینجا به پایان می رسد.اما صبر کنید! بگذارید تا حجم مرورگر ها رو هم در نظر بگیریم.حجم یک مرورگر یکی از پارامتر های مهم اون در نسخه های موبایل است.
Cm با حجمی نزدیک ۲ مگابایت امتیاز ۴٫۷ ، دلفین با حجمی نزدیک ۳۰ مگابایت امتیاز ۴٫۵ و کروم با حجمی بالغ بر ۷۰ مگابایت امتیاز ۴٫۴ می گیرد.

پس برنده نهایی ما مشخص است : Cm Browser

این هم جدول نهایی امتیازات:
 

 
دانلود Cm Browser برای اندرویددانلود Chrome برای اندرویددانلود Dolphin Browser برای اندروید

Dl-mobilexa

  • حجم ۱٫۸ مگابایت
  • نسخه ۵٫۱٫۱۹۲

  • یا اگر میخواهید از فروشگاه گوگل پلی دریافت کنید از لینک زیر استفاده کنید:


Dl-googelplay


Dl-mobilexa

  • حجم ۳۱ مگابایت
  • نسخه ۴۳٫۰٫۲۳

  • یا اگر میخواهید از فروشگاه گوگل پلی دریافت کنید از لینک زیر استفاده کنید:


Dl-googelplay


Dl-mobilexa

  • حجم ۱۵ مگابایت
  • نسخه ۱۱٫۴٫۱۰

  • یا اگر میخواهید از فروشگاه گوگل پلی دریافت کنید از لینک زیر استفاده کنید:


Dl-googelplay

 

اگر سوال یا نظری درباره این نرم افزار ، مشکلات نصب و یا حتی کارکرد دیگر بخش های این نرم افزار دارید حتما در قسمت نظرات آن را مطرح کنید.در اسرع وقت آن را پاسخ خواهیم داد.دیدگاه شما برای ما مهم است!

مطمئن باشید که ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. کادرهای ستاره دار را حتما پر کنید! *

*

برچسب ها :
Scroll To Top